۱. پوشیدن لباس‌ ورزشی در مکان‌های عمومی

پوشیدن شلوار گرم‌کن یا ست شلوار و سویشرت ورزشی در مکان‌های عمومی زمانی که در حال ورزش کردن نیستید، اصلا کار خوبی نیست. اگرچه امروزه جوانان در مکان‌های عمومی شلوار گرم‌کن می‌پوشند، اما این کار برای افرادی که سن‌شان بیشتر است، وجهه‌ی مناسبی ندارد. اگر یک فرد میان‌سال لباس ورزشی بپوشد و در مکان‌های عمومی ظاهر شود، احتمالا انگشت‌نمای همه شود و مردم با تعجب او را نگاه کنند.

این نوع لباس پوشیدن به جای اینکه باعث شود جوان‌تر به نظر برسید، شما را تنبل و بداستایل جلوه می‌دهد. توجه داشته باشید که پوشیدن لباس‌های غیررسمی، شانس شما را در جوان‌تر به نظر رسیدن افزایش نمی‌دهند. پس از این اشتباه دوری کنید.

به جای لباس ورزشی و شلوار گرم‌کن، برای اینکه جوان (و نه خیلی جوان) به نظر برسید، اگر هوا خیلی گرم است، یک تی‌شرت یقه‌دار و شلوارک بپوشید. البته برای لباس پوشیدن بهتر است فرهنگ مکانی که زندگی می‌کنید را هم در نظر بگیرید. پوشیدن شلوارک برای آقایان مسن در ایران وجهه‌ی چندان خوبی ندارد. اگر هوا چندان گرم نیست، یک شلوار بلندتر بپوشید.

پارچه‌ی کتان هم برای آقایانی که سن‌شان بیشتر است، گزینه‌ی خوبی است؛ چون غیررسمی به نظر می‌آید و باعث می‌شود در عین جوان‌تر به نظر رسیدن، استایل کلاسیک و شیکی داشته باشید.